Piotr Godleś | Life&Businnes Coach

coaching – szkolenia – doradztwo

terapia-par-kartuzy
0

Terapia par i małżeństw

Wasz związek przeżywa kryzys a dotychczasowe sposoby jego rozwiązania zawiodły?
Nie umiecie dogadać się z partnerem/partnerką?
Jesteście bliscy decyzji o rozstaniu?
Terapia par jest właśnie dla Was!

Kryzys związku jest doświadczeniem większości par. Przekonanie, iż „dobra para” nigdy się nie kłóci jest jednym z powszechnych zniekształceń poznawczych dotyczących związku dwojga ludzi. Dobrze przepracowany kryzys w związku może stanowić istotny element wzmocnienia wzajemnej relacji partnerów.

Bywa jednak, że problem który przez wiele czasu narastał nierozwiązany w sposób efektywny doprowadza do zaognienia kryzysu. Aby zapobiec rozstaniu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, np. terapeuty par.

Celem psychoterapii par jest pomoc w rozwiązaniu sytuacji problemowej związku, przezwyciężenie trudności i wsparcie pary w dalszym samodzielnym radzeniu sobie z przyszłymi trudnościami.

 Zasady terapii par:

  • bezstronność
  • symetria (każdemu z partnerów/małżonków terapeuta poświęca tyle samo uwagi)
  • dyskrecja i poufność (obowiązuje tajemnica zawodowa)

W czasie procesu terapeutycznego odbywa się przynajmniej jedno spotkanie indywidualne z każdym z małżonków. Pod żadnym pozorem terapeuta nie podejmuje się prób rozstrzygania „kto ma rację w związku”. Proces zmierza do znalezienia najlepszego/ych rozwiązań dla pary a nie jednej ze stron.

Pierwsze spotkanie ma charakter diagnostyczny. Jest to również spotkanie które ma pomóc parze podjąć decyzję o dalszej pracy z terapeutą.

Po wstępnej diagnozie rozpoczyna się proces terapeutyczny.

Spotkania trwają 90 minut. Sesje odbywają się zazwyczaj co 2 tygodnie. W niektórych przypadkach na początku może istnieć konieczność spotkań cotygodniowych.

Nie wiecie czy terapia jest dla Was?
Macie obawy związane z podjęciem terapii?
Umówcie się na pierwsze spotkanie i przekonajcie się co możecie zyskać? 


Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 696 005 911 lub napisz na adres: gabinet@psychologkartuzy.pl